تولید منبع تغذیه سوئیچینگ 24 ولت 1.25 آمپرریلی

منبع تغذیه سوئیچینگ مدل EDR-30-24 ریلی 24 ولت 1.3 آمپر 30 وات برند max power

منبع تغذیه جدید 24 ولت 1 آمپر  ریلی مدل EDR-30-24

منبع تغذیه سوئیچینگ صنعتی ریلی مدل EDR-30-24 با توان 30 وات و 24 ولت 1.25 آمپر یکی از محصولات خانواده EDR شرکت زیتون الکترونیک است که ضمن رعایت اصول کیفی برای استفاده در تابلوهای برق صنعتی برای راه اندازی اتوماسیون صنعتی نیروگاه‌ها، کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، دستگاه‌های سی ان سی (CNC) و … مناسب می‌باشد.

منبع تغذیه سوئیچینگ به عنوان تأمین کننده برق مناسب دستگاه‌های مصرف کننده است. اهمیت منابع تغذیه از آن جهت است که باید ولتاژ مناسب را به عنوان ورودی دیگر دستگاه‌ها تأمین کند. اگر دستگاه مصرف کننده جز دستگاه های حساس در اتوماسیون برق صنعتی باشد مانند پی ال سی (PLC) و یا دستگاه‌های مهم دیگری مانندسی ان سی (CNC) اهمیت توجه به کیفیت منبع تغذیه را بیشتر نشان می‌دهد.

شرکت زیتون الکترونیک به عنوان طراح و تولید کننده ایرانی منابع تغذیه سوئیچینگ افتخار دارد که منابع تغذیه سوئیچینگ صنعتی ریلی را با کیفیت عالی و تضمین شده تولید نماید.

کاربرد های صنعتی منبع تغذیه سوئیچینگ

اگر در تابلو برق شما تجهیزات صنعتی گران قیمتی وجود دارد و نگران آسیب دیدن آنها هستید
اگر تجهیزات صنعتی شما به نوسانات برق حساس هستند
اگر نگران شوک های الکتریکی هنگام رعد و برق یا راه اندازی موتورهای الکتریکی القایی هستید
اگر تجهیزات صنعتی تابلو برق شما به نویز حساسیت دارند
اگر تجهیزات صنعتی اطراف منبع تغذیه به گرما حساس هستند
اگر محیط اطراف رطوبت بالایی دارد
اگر محیط ذرات معلق و گرد و غبار زیاد دارد
اگر بازدهی و مصرف انرژی برای شما اهمیت دارد
اگر جریان برق ورودی نوسان زیادی دارد و به جریان خروجی ثابت نیاز دارید
اگر نگران آسیب دیدن دستگاه های خود در اثر اتصال کوتاه هستید
اگر نیاز به نصب سریع و آسان دارید
اگر می‌خواهید بر اثر افت کیفیت و کاهش توان منبع تغذیه مجبور به تعویض آن نشوید
منبع تغذیه سوئیچینگ ریلی زیتون الکترونیک مناسب شماست!

منبع تغذیه سوئيچینگ ریلی (صنعتی) یک مبدل ولتاژ است که ولتاژ مناسب تجهیزات اتوماسیون برق صنعتی را تأمین می کند. سنسورها، تایمر، PLC، رله ها و… از جمله تجهیزاتی هستند که برق ورودی خود را از منبع تغذیه تأمین می کند.

منبع تغذیه سوئیچینگ ریلی با برند زیتون الکترونیک یکی از منابع موجود در بازار است که توسط متخصصین و مهندسین داخلی به صورت کاملا بومی و علمی با کیفیت عالی طراحی و تولید شده است.

منبع تغذیه سوئیچینگ مدل EDR-30-24 ریلی 24 ولت 1.3 آمپر 30 وات برند مکس پاور – شرکت زیتون الکترونیک

ویژگی‌های منابع تغذیه  سوئیچینگ زیتون الکترونیک

در ادامه به بررسی ویژگی‌های منبع تغذیه سوئیچینگ ریلی زیتون الکترونیک مدل EDR-30-24 می‌پردازیم.

 طراحی ظاهری منبع تغدیه سوئیچینگ 24 ولت 1 آمپر مدل EDR-30-24

منبع تغذیه سوئیچینگ ریلی زیتون الکترونیک به صورت اصولی طراحی شده است. قالب از نوع ریلی 35 میلی متری (Din rail) است این امر باعث شده منبع تغذیه سوئیچینگ بسیار سریع و آسان روی ریل های صنعتی با کدهای TS35/7.5 و TS35/15 نصب گردد. از سوی دیگر برای گرما زدایی بهتر دستگاه راه‌های هوایی مناسبی ایجاد شده که علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، سبب خنک‌تر شدن آن می‌شود.

ترمینال‌های ورودی و خروجی منبع تغذیه سوئیچینگ مدل EDR-30-24

جهت تأمین برق ورودی منبع تغذیه سوئیچینگ ریلی سه ترمینال استاندارد از نوع آسانسوری KF128 تعبیه شده است. این نوع ترمینال‌ها تا ولتاژ 300 ولت و جریان 16 آمپر را تحمل می‌کند. سیم ارت به ترمینال وسط و سیم فاز و نول به ترمینال‌های دو طرف متصل می‌شود. تعبیه ترمینال ارت برای مسایل ایمنی و حفاظتی است. البته منبع تغذیه بدون ارت هم کار می‌کند.

وجود چهار ترمینال خروجی (دو خروجی مثبت و دو خروجی منفی) در منبع تغذیه صنعتی ریلی سبب شده که برقکار صنعتی بتواند به راحتی برای دستگاه‌های مختلف از یک منبع تغذیه استفاده کند و نیازی به انشعاب گرفتن از آن نباشد.

مورد دیگری که در طراحی ظاهری منبع تغذیه سوئیچینگ ریلی زیتون الکترونیک مد نظر قرار گرفته محل قرارگیری ترمینال‌های ورودی/خروجی است. ترمینال‌های ورودی در بالا و ترمینال‌های خروجی در پایین منبع تغذیه صنعتی ریلی قرار گرفته است. این نوع طراحی چندین مزیت ایجاد کرده است:

جلوگیری از اشتباه برقکار در اتصال سیم‌های ورودی و خروجی
جلوگیری از اتصال کوتاه سیم‌های ورودی و خروجی به دلیل فاصله آنها از یکدیگر
جلوگیری از ایجاد نویز در سیم‌های خروجی که متصل به دیگر دستگاه‌هاست
ایجاد ظاهر زیباتر و شکیل‌تر در تابلو به دلیل مخفی شدن سیم‌ها

جنس بدنه منبع تغذیه سوئیچینگ  24 ولت  1.25 آمپر مدل EDR-30-24

جنس بدنه منبع تغذیه سوئیچینگ، پلاستیکی و از نوع ABS است. ویژگی این نوع بدنه عایق بودن در برابر برق گرفتگی و شوک الکتریکی است که ایمنی خوبی را فراهم می‌آورد.

از سوی دیگر طراحی و ساخت بگونه‌ای بوده که در محیط‌های دارای لرزش و ارتعاش استحکام و مقاومت مناسبی از خود نشان دهد.

توان منبع تغذیه سوئچینگ ریلی مدل EDR-30-24

محدوده ولتاژ ورودی منبع تغذیه صنعتی ریلی زیتون الکترونیک از 100 تا 275 ولت است که حداکثر 0.4 آمپر جریان می‌شد. ولتاژ خروجی منبع تغذیه 24 ولت و حداکثر جریان خروجی 1.25 آمپر است. به عبارتی هرچند که توان اسمی آن 24 وات درج شده ولی به راحتی تا 30 وات پاسخگوست.

طراحی داخلی (فنی) منبع تغذیه سوئیچینگ 24 ولت 1 آمپر مدل EDR-30-24

وقتی به بررسی ويژگی‌های فنی منبع تغذیه صنعتی ریلی زیتون الکترونیک می‌رسیم اولین نکته که می‌توان به اشاره نمود مدهای حفاظتی منبع تغذیه است. مدهای حفاظتی شامل این موارد می‌شود:

حفاظت اضافه جریان یا اضافه بار (Overload Protection or Over Current): منبع تغذیه صنعتی ریلی چون مجهز به مد حفاظتی اضافه جریان یا اضافه بار هست مانع از افزایش جریان خروجی از یک حد معین می‌شود. در این حالت جریان ثابت است. همچنین وقتی که منبع تغذیه با اضافه جریان یا اضافه بار در ورودی مواجه شود در مد حفاظتی اضافه جریان مانع از افزایش جریان ورودی به دستگاه می‌شود.
حفاظت اضافه ولتاژ (Over Voltage Protection): منبع تغذیه سوئیچینگ ولتاژ خروجی را در حد معین ثابت نگه می‌دارد و اگر ولتاژ خروجی از آن مقدار فراتر رفت دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود.
حفاظت پشتیبان اضافه ولتاژ خروجی در منبع تغذیه سوئیچینگ: اگر به هر دلیلی اضافه ولتاژ خروجی کنترل نشد مدار محافظ پشتیبان وارد عمل می شود. بنابراین با داشتن این دو مد حفاظتی اطمینان خواهیم داشت که ولتاژ مناسبی برای سایر دستگاه‌های اتوماسیون صنعتی تأمین خواهیم نمود.
حفاظت اتصال کوتاه (Short Circuit Protection): در صورت اتصال کوتاه سیم‌های خروجی، منبع تغذیه سوئیچینگ به طور خودکار خاموش و پس از رفع مشکل به طور خودکار مجددا روشن می‌شود اتصال کوتاه سیم‌های ورودی مساله‌ای برای دستگاه به وجود نمی‌آورد.

حفاظت طلایی شوک الکتریکی: منبع تغذیه صنعتی ریلی زیتون الکترونیک با دارا بودن حفاظت شوک الکتریکی باعث شده هم در مد مشترک (مثلا هنگام رعد و برق که هم روی نول و هم روی فاز جریانی ناگهانی بزرگی ایجاد می‌کند) و هم در مد دیفرانسیل (مثلا هنگام راه انداری موتورهای الکتریکی القایی که جهش ناگهانی ولتاژ را شاهد هستیم) از منبع تغذیه به خوبی محافظت نماید.

مجهز بودن به سافت استارت (soft start) یکی دیگر از مزیت‌های منابع تغذیه سویئچینگ زیتون الکترونیک است. سافت استارت یا همان شروع نرم سبب می‌شود وقتی ولتاژ ورودی به حد مجاز خود رسید ولتاژ خروجی را تثبیت کرده و وصل نماید. در صورتی که این ویژگی در منبع تغذیه سوئیچینگ نباشد سبب آسیب‌های جدی به منبع تغذیه و دیگر تجهیزات متصل به آن می‌شود. این ویژگی در تجهیزاتی که نسبت به ولتاژ ورودی خود حساس هستند اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند.

همچنین نوعی دیگر از سافت استارت در خروجی وجود دارد که سبب می‌شود جریان خروجی منبع تغذیه سوئیچینگ به تدریج افزایش یافته تا از جریان فراجهش جلوگیری کند. این خصوصیت باعث می‌گردد عمر منبع تغذیه و تجهیزات متصل به آن کاهش نیابد. این نوع از سافت استارت نیز در منابع تغذیه سوئیچینگ زیتون الکترونیک وجود دارد.

طراحی داخلی منبع تغذیه به گونه‌ای بوده است که بازدهی بیش از 90 درصد را به ارمغان آورده است که در مقایسه با دیگر منابع تغذیه موجود مقدار قابل توجهی است. این باعث شده که وقتی منبع تغذیه در حالت بدون بار روشن است مصرف بسیار ناچیزی داشته باشد. از سوی دیگر ریپل و نویز منبع تغذیه سوئیچینگ بسیار کم و کمتر از 0.1 ولت می باشد. اما تعبیه ارت در مدار سبب تخلیه بار از طریق ترمینال تعبیه شده اضافی شده و سبب حفاظت انسان در شوک الکتریکی می‌گردد.

وقتی محیطی که منبع تغذیه سوئیچینگ  قرار است در آنجا استفاده شود آلودگی‌های خاصی داشته باشد اینجاست که پای حفاظت‌های دیگری از منبع تغذیه سوئیچینگ ریلی زیتون الکترونیک به میان می‌آید. اگر منطقه جغرافیایی (مانند شهرهای ساحلی)‌ یا محیط اطراف تابلو برق (مانند کارخانه‌های رنگرزی) دارای رطوبت زیادی باشند لازم است که منبع تغذیه در برابر این رطوبت اضافی مقاوم باشد.

از سوی دیگر اگر محیط اطراف دارای ذرات معلق گرد و غبار و ریزگردها باشد مانند شهرهای کویری یا کارخانه‌های ریسندگی، لزوم مقاومت در برابر این آلودگی هم به چشم می‌آید.

اما مهمتر از این موارد، آلودگی دمایی است؛ در شهرهای گرمسیری دمای محیط بالاست، در تابلوهای برق تجهیزات صنعتی تولید کننده گرما هستند، در کارخانه با دستگاه‌های گرما زای زیادی مواجه هستیم مانند کوره ها و فرهای پخت و… همه این موارد سبب گرم شدن محیط اطراف منبع تغذیه سوئیچینگ می‌شود. منبع تغذیه سوئیچینگ شرکت زیتون الکترونیک برای مقابله با نوسانات دمایی محیط بگونه ای طراحی شده است که بازه دمایی بین 0 تا 80 درجه سانتی گراد را تحمل کند.

منبع تغذیه سوئیچینگ بگونه ای طراحی شده که نیاز به دستگاه خنک سازی جداگانه نداشته باشد چرا که اولا منبع تغذیه سوئیچینگ ریلی گرمای خیلی کمی تولید می‌کند و حداکثر دمای آن در بدترین حالت به 60 درجه سانتی گراد می‌رسد. تعبیه راه‌های هوایی بر روی بدنه برای تبادل گرما، به خنک سازی بیشتر آن کمک کرده است. همچنین استفاده از هیت سینک (Heat sink) داخلی کارا، سیستم خنک سازی منبع تغذیه سوئیچینگ را تکمیل‌تر نموده است.

طراحی کاملا علمی و بومی در کنار استفاده از قطعات با کیفیت در تولید منبع تغذیه سوئیچینگ ریلی زیتون الکترونیک سبب شده که توان آن در طول زمان کاهش نیابد.

 خدمات و پشتیانی منابع تغذیه سوئیچینگ شرکت زیتون الکترونیک

اهمیت و حساسیت منبع تغذیه سوئیچینگ  به حدی است که مصرف کننده باید از کیفیت آن مطمئن باشد. در همین راستا زیتون الکترونیک منابع تغذیه سوئیچینگ خود را 24 ماه بدون قید و شرط ضمانت می‌کند. 24 ماه ضمانت بی قید و شرط منبع تغذیه سوئیچینگ زیتون الکترونیک یعنی اینکه:

تضمین می‌شود دستگاه در این مدت بدون ایراد کار کند.
تضمین می‌شود کیفیت دستگاه بدون افت باقی بماند.
تضمین می‌شود در برابر اتفاقات احتمالی محافظت‌های لازم را داشته باشد.
خدمات زیتون الکترونیک فقط به ضمانت محصول ختم نمی شود. با دنبال کردن ما در شبکه‌های اجتماعی (تلگرام، سروش، ایتا، اینستاگرام) از آخرین اخبار، جدیدترین محصولات، مطالب آموزشی و خدمات ويژه ما بهره مند شوید:

مشخصات فنی منبع تغدیه سوئیچینگ 24 ولت 1.2 آمپر  مدل EDR-30-24

وزن125 گرم
ابعاد87 × 52 × 58 میلی‌متر
برندمکس پاور
ولتاژ ورودی100-275VAC
ولتاژ خروجی24VDC
جریان خروجی1.3 آمپر
حداکثر جریان خروجی1.7
توان30 وات
پتانسومتردارد
بازه ولتاژ خروجی20-28VDC
بازدهیبالای 90 درصد
ریپل0.2mv>
گارانتی24 ماه ضمانت بی قید و شرط
حفاظت دو فاز شدن برق ورودیدارد
حفاظت اتصال کوتاهدارد
حفاظت اضافه ولتاژدارد
حفاظت اضافه ولتاژ دوبلدارد
حفاظت افت ولتاژدارد
حفاظت اضافه جریاندارد
حفاظت اضافه باردارد
حفاظت شوک الکتریکیدارد
نشانگر LED خروجیسبز
رنگطوسی
ارتدارد
قابلیت اتصال موازیدارد
قابلیت اتصال سریدارد
سافت استارتدارد
بازه دمایی مورد استفاده80+ ~ 20-
ترمینال ورودیسه ورودی (فاز، ارت، نول)
ترمینال خروجی4 خروجی (مثبت، مثبت و منفی، منفی)
نوعریلی, صنعتی
اقلام همراه دستگاهدفترچه راهنما, کارت ضمانت, کارت یادداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

به زیتون الکترونیک خوش آمدید. رد کردن

خروج از نسخه موبایل